Jak wytrzymała jest brama garażowa, przemysłowa?

Przemysłowe bramy garażowe charakteryzują się dużą odpornością na zewnętrzne czynniki. Niestraszne jest im działanie śniegu, deszczu, czy też gradu. Stosowane w obiektach takich jak remiza strażacka bramy muszą być wyposażone w wytrzymałe systemy odpowiedzialne za uruchamianie skrzydła. Wynika to z konieczności częstego otwierania i zamykania wjazdu. W ciągu miesiąca liczba takich otwarć może przekroczyć kilkaset. Nowoczesne konstrukcje są w pełni na to odporne i natężenie ruchu nie powoduje problemów w użytkowaniu bramy przemysłowej. 

Bramy przemysłowe są więc mechanicznie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są jednak sytuacje, kiedy nawet najlepszy montaż wysokiej klasy oraz wybór modelu bramy renomowanego producenta nie uchroni remizy przed poważnym uszkodzeniem. Taka sytuacja miała miejsce 13 grudnia tego roku. Tego dnia około godziny 13:30 dyżurny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży pożarnej w Braniewie otrzymał sygnał o wypadku samochodowym. Według informatora doszło do uderzenia pojazdu w budynek remizy OSP Frombork. Z relacji świadków wynikało, że pojazd marki Volkswagen po przekroczeniu skrzyżowania dwóch dróg wojewódzkich uderzył w bramę garażową w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej we Fromborku. Impet uderzenia był tak wielki, iż oprócz uszkodzenia bramy przemysłowej, szkód doznał także podnośnik hydrauliczny znajdujący się w budynku. Podróżujący autem mężczyzna po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego został przewieziony do szpitala. http://bramy-ryterna.pl/bramy-przemyslowe

Remizę czeka teraz naprawa lub wymiana bramy garażowej. Patrząc po zdjęciach i sile, z którą pojazd uderzył w remizę pojazd można stwierdzić, iż brama przemysłowa spełniła swoje zadanie. Brama zamortyzowała siłę uderzenia, dzięki czemu nie doszło do poważniejszych uszkodzeń, a życie strażaków znajdujących się wewnątrz nie zostało zagrożone.